flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

Фонд соціального страхування надає роз’яснення для страхувальників

 

60092f4669e5c136036697

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1836 перехідний період впровадження електронних лікарняних продовжено до 01 жовтня. На цей час пацієнти все ще можуть отримати як паперові, так і е-лікарняні залежно від закладу охорони здоров’я. А в разі вагітності та пологів, захворювання на ВІЛ або психічного розладу мають бути видані виключно паперові листки непрацездатності.

Окрім відстрочення повного переходу на електронні листки непрацездатності, наказом було внесено ряд інших змін, зокрема щодо набуття е-лікарняними статусу виданих.

 • До завершення перехідного періоду е-лікарняні вважаються виданими і стають готовими до сплати через 5 днів після закриття.
 • Така тимчасова норма діятиме упродовж вересня та допоможе зменшити ризики помилок при формуванні е-лікарняних в окремих випадках – наприклад, коли працівник захворів одразу після прийняття на роботу та дані щодо його працевлаштування не встигли синхронізуватись, або дві застраховані особи мають тотожні прізвище, ім’я, по батькові і різницю лише в одну цифру в ідентифікаційному коді тощо.
 • Упродовж цього місяця протоколи обміну даними, інформаційні реєстри і системи доопрацюють, аби електронні лікарняні формувались на підставі медичних висновків чітко і без технічних помилок.
 • Отже, до жовтня е-лікарняний буде ставати підставою для призначення матеріального забезпечення через 5 днів після свого закриття.
 • Аби відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати». З цього дня роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів призначити працівнику допомогу.
 • Після завершення перехідного періоду готовим до сплати е-лікарняний буде ставати, як і передбачено, на наступний день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності. Тож призначення допомоги відбуватиметься швидше.

Фонд нагадує, як роботодавцю з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням?

 На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, у порядку черговості формуються е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого та разом складають один страховий випадок.

 • Тож унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих в межах одного випадку, буде співпадати.
 • При цьому номери самих е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження.
 • Зокрема, було додано інформацію щодо номеру випадку тимчасової непрацездатності, який раніше був недоступний для перегляду страхувальниками і застрахованими особами.
 • Тож тепер, аби з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням, достатньо звернути увагу на унікальний номер страхового випадку.
 • Якщо в працівника декілька електронних лікарняних, створених як продовження, усі вони матимуть однаковий унікальний номер – «номер випадку непрацездатності».

Якщо працівник має довготривале захворювання, Фонд соціального страхування України оплатить кожний проміжний є- лікарняний.

Звертаємо увагу, Електронний реєстр листків непрацездатності формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем інформації, що міститься в ньому. Гаряча лінія з питань користування кабінетом страхувальника: 0-800-503-753.

Вибір способу подання заяви-розрахунку залишається добровільним для всіх страхувальників – у разі потреби, документ все ще можна подати на паперових носіях. Однак ми радимо віддати перевагу дистанційним способам і перейти на електронний документообіг.

Нагадаємо, що саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам, зокрема допомог по тимчасовій непрацездатності, а також по вагітності та пологах.

 Щоб працівники могли точно дізнатись, чи кошти вже перераховано їх роботодавцю, у телеграм-каналі Фонду введено додаткову звітність за тегом #фінансування_страхувальників — інформація оновлюється у розрізі регіонів і означає, що кошти за заявами-розрахунками, поданими по наведену дату, вже знаходяться на рахунку роботодавця.

Коли кошти надійдуть на рахунок, роботодавець має виплатити допомогу працівнику у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від ФССУ.

Консультації з питань прийняття та фінансування заяв-розрахунків страхувальників Краматорського міського відділення УВД ФССУ в Донецькій області надаються за телефоном  06264-1-48-76.

 

1 1 1 1 1 1 голос


Добавить комментарий

evgenia

top5

Что для вас значит Краматорск?

Погода:

17°C
Краматорск

Влажность 42%

Ветер 1 м/с

Давление 757 мм

Курс валют НБУ на 22.10.2021:

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта