flagman223x100

tes2 2

lom4

9999300х150

З початку 2020 року два мешканці області захворілі на ботулізм. Як запобігти

botulizm

Краматорське міське управління Держпродспоживслужби інформує, що протягом кількох років реєструвались випадки захворювання населення на ботулізм. Від отруєння ботулотоксином до лікувальних закладів потрапило:  в 2018 р. – 9 чол., в 2019 р. – 5 чол. Початок 2020 року не став винятком, вже в січні місяці від споживання консервованих грибів домашнього виготовлення в м. Маріуполь захворіло 2 людини.

Відрізнити уражені ботулізмом продукти від безпечних неможливо, бо продукція не змінюється а не назовні, а на за органолептичними ознаками: тобто запах, смак такої продукції не має ознак мікробіологічного псування. Виняток іноді стосується консервованих продуктів, коли можна візуально визначити здуття кришки.

Найчастіше Ботулізм виникає при вживанні продуктів домашнього виготовлення: в'яленої та копченої риби, м'ясних і ковбасних виробів, консервів з риби, м’яса, овочів, грибів.

Ботулізм як правило, починається раптово із симптомами важкого ураження нервової системи: насамперед відзначається розлад зору (двоїння та сітка перед очима, мерехтіння), іноді порушення дихання. При появі таких ознак необхідно відразу звернутися до лікувального закладу за медичною допомогою. Самолікування неприпустимо.

Ботулізм край небезпечна хвороба. Летальність серед хворих, від порушень життєвоважливих систем організму,  становить до 30%.

Ботулотоксин не руйнується ферментами травного тракту. Кип'ятіння і стерилізація в домашніх умовах не здатні знищити збудника ботулізму. В звичайних умовах зовнішнього середовища ботулотоксин зберігається до 1 року, в консервованих продуктах - роками.

Мікроб чутливий до кислого середовища, збудник не розмножується в сухих продуктах. Кухонна сіль за концентрації 6-7% гальмує розвиток збудника, а понад 10% - зовсім пригнічує розвиток і токсиноутворення.

Цукор при концентрації у водній фазі 47-50% також пригнічує життєдіяльність мікробу. В таких продуктах, як джеми, повидло, варення при достатній кількості цукру неможливе утворення токсину, за виключенням цілих консервованих фруктів, в яких кількість цукру може бути недостатньою.

З метою упередження виникнення харчових отруєнь, зокрема ботулізму, необхідно дотримуватися нескладних правил:

 1. Не придбати ні за яких умов продукти домашнього виготовлення: консерви, в'ялену та копчену рибу, ковбаси та м’ясопродукти.
 2. Найменше здуття кришки — причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки.
 3. Утримуватися від вживання в їжу непатраної в’яленої/копченої риби.
 4. Ретельно мити та чистити сировину перед консервуванням.
 5. Стерилізувати посуд, спеції та саму продукцію.
 6. Додавати під час консервування продукти, що пригнічують життєдіяльність мікробу — оцет, лимонну кислоту, цукор, сіль, в пропорціях відповідно до рецептур.
 7. В дорозі і на відпочинку використовувати в їжу продукти, які можна зберігати без холоду.
 8. Дотримуватися термінів та умов зберігання продуктів.
 9. Зберігати продукти, які швидко псуються, тільки в холодильнику.
 10. Ретельно просмажувати або проварювати залишки продуктів на наступний день перед прийомом в їжу.
 11. Використовувати різні дошки і кухонні ножі для оброблення сирих продуктів і продуктів, готових до вживання.
 12. Захищати харчові продукти від забруднення комахами, сторонніми предметами, пилом.
1 1 1 1 1 4 голосов


Добавить комментарий

20000000

2020 09 07 16 59 10

evgenia

top5

На сколько Вы готовы к отопительному сезону 2020-21

Погода:

13°C
Краматорск

Влажность 62%

Ветер 8 м/с

Давление 764 мм

Курс валют НБУ на 18.09.2020:

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта