Частинка рідного міста в Дніпрі: як працює хаб “Наш Краматорськ” та яку допомогу там можна отримати

nash kramatorsk dnipro visit 9 scaled

Краматорці, які через військову агресію росії покинули власні домівки, мають місце у Дніпрі, де вони можуть відчути зв'язок із рідним містом та отримати від нього підтримку. З 17 вересня Хаб "НАШ КРАМАТОРСЬК" зустрічає краматорців з 9 до 17 години з понеділка по п’ятницю та з 9 до 15 - у суботу у Соборному районі Дніпра, по Бульвару Слави, 12.  

Телефон хабу: 066 599 03 67

До центру можуть звертатись усі краматорці, що перебувають у Дніпрі та Дніпропетровській області.

“Східний проект” поспілкувався з керівницею центру Людмилою Бородай, яка розповіла як організована робота хабу та які послуги можуть отримати тут мешканці Краматорська.

Чому перший в Україні хаб "Наш Краматорськ" вирішили відкрити саме у Дніпрі? 

Влітку Краматорська міська рада працювала над створенням представництв нашого міста по всій Україні. На сторінці міського голови Олександра Гончаренка та на сторінках міської ради в соцмережах було проведено онлайн-опитування мешканців Краматорська, де потрібно було вказати, в яке саме місто вони евакуювалися. Як виявилось, найбільше краматорців переїхали до Дніпра.

Особисто я, як і більшість жителів Краматорська переїхала до цього міста, бо воно найбезпечніше та знаходиться відносно поряд з нашим рідним будинком. До того ж у мене літні батьки, яких транспортувати Україною вкрай складно.

Хочу зауважити, що надалі центри “Наш Краматорськ” відкриватимуть в інших містах України. Другий незабаром відкриють в Києві.

306623631 503051328495509 3342765421040269166 n 820x360

Важко було відкрити хаб? 

Звичайно. Дніпро - це нове місто для нас, яке, до того ж, розташоване навіть не в Донецькій області. Насамперед потрібно було шукати приміщення, і в цьому питанні хочу висловити велику подяку Дніпровській міській раді за допомогу.

Але нам, краматорцям, які зараз живуть у Дніпрі, дуже хотілося якнайшвидше відкрити хаб, усі були натхненні цією ідеєю. Тепер у нас з'явилася можливість працювати і допомагати мешканцям свого міста.

Скільки людей зараз задіяно у роботі хаба? 

Наразі – 11.  Всі ми працювали в одній сфері, тому колектив злагоджений та не було непорозумінь в роботі з першого дня. 

nash kramatorsk dnipro visit 2 scaled

Скільки людей вже звернулися до хабу "Наш Краматорськ" у Дніпрі? 

Лише за перший тиждень роботи звернулось понад 1000 сімей. У перший день роботи ми зареєстрували більше 100. Люди продовжують звертатися до нас щодня з різними питаннями.

Яку допомогу можуть отримати у хабі краматорці? 

В хабі можна отримати різноманітні консультації: з питань працевлаштування, медичну, психологічну, соціальну та юридичну допомогу, за потреби - гуманітарну, а талановитий педагог, який працює у хабі, не дасть сумувати вашій малечі, доки ви займатиметесь вирішенням ваших питань. У хабі проводять заняття для дітей: групові та індивідуальні.

Наразі реєстратори продовжують прийом краматорців, спілкуються з мешканцями міста, що тимчасово виїхали, аби визначитись із тим, якої допомоги ті потребують.

Для більш зручної комунікації територіальний центр соціального обслуговування, відділення соціальних послуг "НАШ КРАМАТОРСЬК" має власний телеграм канал - https://t.me/hub_nash_kramatorsk. У цьому каналі постійно публікується актуальна інформація щодо діяльності закладу.

Основна мета роботи нашого хаба - дати можливість краматорцям бути почутими в чужому місті, допомогти їм адаптуватися в ньому, отримати відповіді на всі питання, що цікавлять городян, і максимально комфортно пережити період життя поза рідним містом.

nash kramatorsk dnipro visit 4 scaled

Що потрібно мати людині, яка хоче звернутися до хаба за допомогою? 

Насамперед краматорську реєстрацію, бо є люди, які переселенці вже двічі і не мають постійної прописки у Краматорську, але жили там декілька років. Також потрібна довідка переселенця, цього достатньо, аби звернутися до нас. 

Людина приходить до нас, підписує договір про надання послуг, тому що ми не є благодійним центром і заповнення гугл-форми не передбачено. Ми працюємо як відділення територіального центру, як з людиною, яка зареєструвалася, так і з її сім'єю.


 
262845472 272922001486071 3123186468239440930 nПроект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. 
 
1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 1 голос
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter