flagman223x100

tes3 2

lom4

vsb 223

Когда жители Краматорска смогут покупать землю и какова ее стоимость на сегодня

rybakova donoga

В прошлом году был принят Закон об обороте земель сельскохозяйственного значения. О том, чего ждать от нового Закона и когда можно будет покупать землю, на брифинге рассказала начальник управления земельных отношений, водных ресурсов, экономики и инвестиций ДонОГА Елена Рыбакова.

«31 березня 2020 року був прийнятий Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який запускає ринок земель, паїв з 1 липня 2021 року.

Закон надавав певні доручення органам виконавчої влади. Закон дозволить набувати право власності на земельні ділянки фізичним особам з 1 липня 2021 року до 100 га на 1 особу. Юридичні особи будуть учасниками ринку земель з 1 січня 2024 року. Тоді обмеження з фізичних осіб знімуться і всі зможуть набувати право власності на землю до 10 тисяч га в одні руки або у власність однієї юридичної особи.

Не можуть брати участь у ринку земель сільськогосподарського призначення іноземні юридичні особи до схвалення відповідного рішення на референдумі, держава-агресор, держави під санкціями та інші.

Закон регламентує, що всі угоди з купівлі-продажу земельних ділянок будуть відбуватися у безготівковій формі, також набувач права буде перевірятись на предмет походження коштів. Порядок перевірки здобувача буде розробляти Кабінет Міністрів.

Орендар земельної ділянки буде мати першочергове право на її викуп. Орендар зможе передати переважне право викупу земельної ділянки іншій особі. Тут є ризик в тому, що норма в 100 га може бути не виконана. Але не слід забувати, що викуп землі не обов’язок власника, а його право.

В цьому році опублікували новий довідник нормативно-грошової оцінки земель, за яким нормативна оцінка землі в Донецькій області одна з найвищих в Україні. Це  31 тис. грн. за 1 га. Але база для розрахунку нормативно-грошової оцінки базується на радянських показниках. В ті часи було здійснено суцільне оцінювання грунту та ін. Але ж ми розуміємо, що чорнозем у Донецькій області біля сірої зони і у Київській області буде мати різну ціну. Це вже ринкова ціна, і для ринкових угод використовується експертна оцінка земель. Законом лише передбачено, що при продажу вартість земельної ділянки не може бути нижче нормативної, тобто не нижче 31 тис. грн. за 1 га. Якою буде вартість земель після відкриття ринку землі, побачимо тільки у липні. За прогнозами експертів, вона зросте не дуже сильно, бо продавати будуть тільки ті, кому вкрай це необхідно».

Также если примут законопроект 2194 («Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин), то все земли перейдут в распоряжение территориальных громад. Также он упростит ряд процедур, которые связаны с оформлением документации по земельным вопросам.  

1 1 1 1 1 5 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.

Наталья Аленькова

Добавить комментарий

evgenia

top5

Нужен ли краматорчанам аэропорт?

Погода:

2°C
Краматорск

Влажность 37%

Ветер 3 м/с

Давление 767 мм

Курс валют НБУ на 06.03.2021:

 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

КОНТАКТЫ РЕДАКЦИИ

ул. Академическая, 52, г. Краматорск, Донецкая область, 84313, Украина

(06264) 5-10-63

(095) 489-00-55

vostproject@gmail.com

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта