У Краматорську презентували концепцію створення під відкритим небом музею російсько-української війни

muzej vіjni

У Донецькій обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл на якому презентували концепцію створення музею під відкритим небом російсько-української війни.

muzej vіjni.jpg2В роботі круглого столу взяли участь представники облгосадміністраціі, Операції об’єднаних сил, культурної спільноти нашої області та інших областей, у яких вже створені подібні музеї, представники місцевого самоврядування Краматорська та Слов’янська та інші.

Ідея музею — репрезентація фактів та предметів, що розкривають причини та наслідки війни, використовуючи музейні та мультимедійні засоби. Мета музею — показати причини та наслідки війни, сформувати позитивний імідж збройних сил України та Національної гвардії, стимулювати розвиток громадської самосвідомості, сприяти закріпленню регіональної ідентичності в українському смисловому полі, сприяти розвитку туристичного потенціалу області та регіональної співпраці.

muzej vіjni.jpg1Музей пропонують створювати у три етапи: перша черга — липень-жовтень 2020, друга черга — жовтень-грудень 2020,  третя черга — 2021-2022 рік.

muzej vіjni.jpg4В першу чергу планується створити відділ вивчення історії російсько-української війни Донецького обласного краєзнавчого музею, почати проведення процедур по виділенню землі, встановлення мобільного офісу, провести музейні експедиції по збору матеріалів з віїздом у сіру зону за підтримки штабу ООС, розробка концепту архітектури та дизайну виставки «Стежками неоголошеної війни», перенесення проекту на ландшафт, побудова майданчика для виставки, встановлення техніки та інсталяцій, відкриття виставки 14 жовтня.

muzej vіjni.jpg3Також було запропоновано на обговорення місця розміщення музею: на горі Карачун, на трасі до Слов’янську, в районі зруйнованого в результаті обстрілів у 2014 році кафе «Метелица», а також перед обласною психіатричною лікарнею (2 варіанти). До речі тут планується, якщо цей варіант буде обраний, законсервувати один з обстріляних у 2014 році корпусів, та використовувати його, як музей, задля проведення квесту, розміщення експонатів. А на вулиці, перед лікарнею, встановити експонати під відкритим небом.

3muzej vіjni

1 1 1 1 1 14 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.

Наталья Аленькова

Добавить комментарий

landing

Gifius.ru 4

evgenia

изображение viber 2020 08 10 15 27 01

top5

Погода:

16°C
Краматорск

Влажность 100%

Ветер 1 м/с

Давление 762 мм

Курс валют НБУ на 11.08.2020:

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта