flagman223x100

tes2 2

lom4

9999300х150

Как в Краматорске учатся "дистанционно" при режиме карантина

 

Kak v Kramatorske uchatsja distancionno pri rezhime karantina 7

Настоящей проблемой для школьников и родителей стал режим карантина, который с 12 марта ввели в Краматорске, как и на территории Украины.

При этом Министерство образования заявило, что коронавирус учебному процессу не помеха и все переходят на дистанционное обучение.

Как для учеников, так и для преподавателей опыт работы онлайн хоть и не явился чем-то из области фантастики, но все же привнес ощутимые изменения.

Kak v Kramatorske uchatsja distancionno pri rezhime karantina 6

Директор Економіко-гуманітарного ліцею 8 імені Василя Стуса Калініна Вікторія:

Педагоги нашого ліцею мають досвід дистанційної роботи з 2015 року,  коли бурхливі події в країні активізували потребу створення інформаційно-освітнього середовища для навчання дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Наш ліцей – один із десяти опорних закладів області, який працює над проектом «Дистанційна освіта Донеччини» на сайті eschool.dn.ua, розробляючи навчальний електронний контент засобами системи дистанційного навчання MOODLE. Учитися скрізь, завжди і все життя із задоволенням - гасло ідеї дистанційної освіти для педагогів нашого ліцею.

Після оголошення карантину навчання за новим форматом розпочалося  вже 13 березня. Інформація надається через онлайн-ресурс – блог https://karantin-zavdannja.blogspot.com/p/blog-page.html, пряме посилання на який розміщено на офіційному сайті ліцею http://kramsch8.ho.ua. Учень повинен мати доступ до мережі Інтернет зі свого ПК або мобільного пристрою (смартфона чи планшета). Згідно розкладу для кожного класу за допомогою презентації Google розміщено матеріали уроків. План дій для учнів містить посилання на освітні джерела, електронні версії підручників, інтерактивні вправи, лінки на відео, онлайн досліди, записи вебінарів.

Зворотній зв'язок відбувається через електронну пошту, месенджер Viber, відео-конференції Zoom, коментарі на блозі.

Паралельно вчителі беруть активну участь у розміщенні  відкритих дистанційних уроків для єдиної системи навчання - Відкритої онлайн школи на платформі Е-school. Цим веб-сервісом можуть скористатися заклади освіти та всі охочі учні з 1 по 11 клас без реєстрації".

На практике все оказалось гораздо сложнее, "дистанционку" смогли наладить далеко не все школы. У многих она свелась к банальной рассылке домашних заданий и списка тем, которые детям нужно освоить самостоятельно. А основная подача информации легла на плечи учителей, у которых есть необходимые навыки пользования специальными программами в прямом эфире.

Kak v Kramatorske uchatsja distancionno pri rezhime karantina 5

Оксана Проселкова, учитель української мови та літератури Краматорська ЗОШ № 11:

"Сама система дистанційного навчання не була готова до запуску до початку карантину. Все, що ми давали директору в останні дні роботи в школі перед виходом на карантин - це інформацію щодо того, які маємо електронні адреси, сайти, блоги, чи маємо Вайбер, Твіттер тощо.

 В перший день карантину я опитала дітей, в який спосіб їм буде зручно зі мною працювати на дистанції, практично всі тоді дали відповідь прямий ефір на Ютубі.

Пробувала - не вийшло, тоді запропонувала Скайп для живого контакту та гугл клас для виконання вже практичних завдань, ми погодили розклад онлайн уроків.

Синхронізованої системи практично в школах міста немає. Ми ще отримували листи та рекомендації які електронні ресурси можемо використовувати, все на вибір та можливість учителя.

Скажу відразу що мені було непросто зібрати в уже утворені 11 дистанційних класів дітей, я щодня переконувала всіх, що має бути в школі обрана єдина система, єдиний підхід - так зручно всім учасникам процесу.

Потроху почали приймати запрошення та приєднуватися вчителі та діти. У когось закінчилися завдання на листочках, хтось реально втомився від Вайберу. Є і я думаю в кожній школі і серед працівників і серед дітей, хто випав з процесу.

Директори та учителі не ведуть загального протоколу дій, все на рівні самостійності, власної відповідальності за процес та самоорганізації. Є практики в місті позитивного досвіду, але вони поодинокі і безсистемні.

При грамотній організації дистанційної освіти, технічному забезпеченні, бо всі ресурси технічні зараз використовують вчительські - від девайсів до власне розроблених тестів, завдань трафіків домашнього інтернету, ми реально мали би непогану альтернативу, і як на мою думку, це не потребувало би подовження навчального року.

Крайній зараз учитель, він старається як може і тут же йому висловлює про недовіру щодо рівня якості освіти на дистанції і з цією метою пропонує по завершенні карантину дітей та вчителів запросити до школи, або ж повернутися до тем у вересні при іншому розгортанні сценарію.

Я пробувала запитувати батьків про їхні думку щодо першої дистанційної сесії, переважна більшість серед труднощів назвала якраз не відсутність технічних засобів, а неможливість пояснити тему.

Здивувало ще мала кількість схвальних відгуків щодо запропонованих навчалльних відеофільмів. Батькам бракує якісного зворотнього зв'язку, дитині - пояснень саме його вчителя. До речі, вчора я знову пропонувала місце в розкладі у вже створених групах на скайпі вчителям для онлайн консультацій, вебінари лекцій чи уроків, ніхто не погодився.

Я думаю, в цьому процесі бракує всім елементарного досвіду.

Онлайн освіта - це простіший варіант дистанційної, на яку можно перейти швидко без довгої адаптації.  По суті зараз діти та батьки в системі складнішого  варіанта - самоосвіти.

 Ще додам, що до моїх уроків приєдналися і в скайп і в Гугл клас три учні з інших шкіл міста. Учителю ще однієї школи я повністю допомогла створити Гугл платформу і навчила її працювати, на це пішов день.

Але жоден з колег їх школи на захотів перейняти досвід, більше ніхто не звертався ні до неї ні до мене.

 Я би хотіла, щоб таких відчайдухів підтримували, якось мотивувала та ж адміністрація шкіл, керівництво міста. Щоб вони не відчували себе дурнями, які самі себе навантажили.

Справа в тому, що всі ж бояться висловитися, як воно має бути, дати оцінку знизу, вони чекають на вказівку зверху. Пішла інформація про Zoom, всі з глузду вже на шумі з'їхали, хоча я великих переваг в ньому не бачу.

Тобто всі як в темряві сліпі кошенята, а хтось зовсім затих, щоб бодай знати, коли вчасно вгодити зі своїм баченням. Я не кажу про технічний план, про змістове наповнення платформ, їхній вибір. Я про комунікацію школи як єдиної команди і учнів та батьків як безпосередніх учасників освітнього процесу. Хотілось би щоб приклади подібного освітнього менеджменту вправджувалися і в нас".

Kak v Kramatorske uchatsja distancionno pri rezhime karantina 4

Учитель английского языка общеобразовательной школы № 9 Зинченко Елена:

"Роботи у вчителів тепер набагато більше: створити завдання (теоретичний матеріал та практичний для опрацювання) для онлайн платформи, зворотній зв'язок з учнями (а це буває протягом всього дня, а не в робочі години, минулих вихідних у мене зовсім не було: пояснювала дітям, які не зрозуміли, як працювати на шкільній платформі, перевіряла виконані завдання, десь коригувала свої завдання).

Спочатку я створила віртуальну дошку на платформі Padlet (це як приклад).  На нашій платформі зручно складати тести для учнів, діти зразу бачуть свої правильні відповіді, учитель також бачить, як кожна дитина здала тест з теми.

Kak v Kramatorske uchatsja distancionno pri rezhime karantina 2

Потім школа вирішила, що маємо створити єдину платформу для всієї школи. Звізно, дітям та батькам так було би зручніше.

Створили свій простір на платформі Edmodo, створили на ній окремі папки для класів, а там вже вчителі створювали власні і завантажували свій матеріал.

Я, наприклад, як теорію давала відеоурок з певної теми для ознайомлення (сама не можу проводити відеоконференції тому, що у мене немає вебкамери, навушників і мікрофона). Дехто з учителів проводить уроки по Skype, створюють відеоконференції по Вайберу тощо".

Родители школьников переживают, удастся ли детям в итоге освоить учебную программу, но для ребят младших классов все оказалось немного проще.

91999421 514396372804265 8993629262619607040 n

Надежда и ученик 4 класса Макар:

«Моему сыну нравится дистанционное обучение.  У него появилась возможность изучать материал в удобном темпе, самому планировать свой день, без четких рамок и границ. Могу сказать, что интерес к учебе у ребенка вырос. Минус «дистанционки» в том, что не хватает общения со сверстниками.

В онлайн режиме мы и карате сейчас занимаемся. Конечно, в зале лучше, но такие тренировки хотя бы не дают терять форму, а для нас это важно, так как в этом спорте мы уже пятый год - Макар входит в сборную области».

Kak v Kramatorske uchatsja distancionno pri rezhime karantina 1

Публикация на странице в Фейсбук Юлии Тимофеевой, мамы ученицы одной из краматорских школ.

А для выпускников дистанционное обучение может стать настоящей проблемой, ведь ребятам нужно готовиться к внешнему тестированию и поступлению в вузы. 

Kak v Kramatorske uchatsja distancionno pri rezhime karantina 3

Марина Мозолева, начальник Управления образования:

Сложности в дистанционном обучении есть и они не в том, что учетеля не используют все возможные програмные ресурсы. Могу сказать, что наш город находился на более выгодных условиях по сравнению с другими, так как ОШ№ 8 разработала программу для детей с временно неподконтрольных территорий - Е-school.  В этой программе есть учебный контент для всех классов и открыт гостевой доступ.

Многие учителя освоили и пользуются программой, но не все. Многие еще работают по старинке.

Мы провели мониторинг по использованию программы и поняли, что полученные данные не соответствуют действительности и мы будем это выяснять.

Работа продолжается, у нас есть методисты по обучению учителей и дальнейшем проведении уроков онлайн.

Я общаюсь с родителями и знаю, что они также перегружены, особенно родители младших школьников. Бывает такое, что один учитель предлагает задания на разных платформах, а это очень неудобно.

Для всех учеников режим карантина сложный период. Не потому, что нет доступа к каким-либо ресурсам, скорее в смысле самоорганизации.

Выпускники более осознанно подходят к учебе, но все это требует контроля. Сейчас у преподавателей нет возможности проверить образовался ли навык.

Несомненно, после карантина будет повторение пройденного материала и это станет главной задачей.

Сейчас всех беспокоит неизвестная дата окончания карантина. Возможно, мы будем разрабатывать алгоритмы для ускоренного обучения и сдачи ВНО или оценивать предметы на базе уже имеющихся оценок.

Ведь важно не ущемить интересы ребят и направить их в нужное русло в выбранном учебном направлении".

В министерстве разработали несколько сценариев, в зависимости от того, когда закончится карантин. Если в начале июня, то дети смогут доучиться до конца месяца и учителя пройдут с ними самые проблемные темы, а для школьников выпускных классов сделают упор на подготовке к ВНО.

Второй сценарий – если карантин продлится до начала августа. В этом случае все, кроме учеников 11-х классов, закончат учебный год фактически задним числом, в мае, и получат соответствующие документы. В следующем учебном году первый месяц будет корректирующим. Учителя должны выяснить, какие есть пробелы в знаниях, и постараться их закрыть. А следующий учебный год продлится до июня 2021 года.

Ученики 11-х классов будут доучиваться в этом году в августе-сентябре, а уже потом начнется вступительная кампания, которая продлится до середины октября. Соотвественно, учеба первых курсов вузов начнется с 1 ноября.

Также из-за карантина отменят государственную итоговую аттестацию. С 15 апреля будет доступно онлайн пробное тестирование ВНО. Многие вузы, а также Центр оценивания качества образования уже открыли на своих сайтах базы тестов прошлых лет, на которых тоже можно тренироваться.

1 1 1 1 1 3 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.

Марина Чернышева

Добавить комментарий

20000000

evgenia

top5

На сколько Вы готовы к отопительному сезону 2020-21

Погода:

17°C
Краматорск

Влажность 93%

Ветер 6 м/с

Давление 756 мм

Курс валют НБУ на 27.09.2020:

© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта