До уваги роботодавців Краматорська! Працевлаштуванню осіб з інвалідністю - особливу увагу

invalid ukr rabota slozhn 0

Працевлаштування осіб з інвалідністю є одним з важливих напрямів роботи державної служби зайнятості.

У сучасних економічних умовах, коли висуваються підвищені вимоги до загального фізичного та інтелектуального стану працюючих,  особи з інвалідністю не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Тому статтею 14 Закону України "Про зайнятість населення"  особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", віднесені до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю.

Соціальна  інтеграція  осіб з інвалідністю передбачає як систему соціальної підтримки з боку держави, так і створення умов легальної зайнятості з гідною оплатою.

Закон України "Про зайнятість населення" передбачає заходи щодо стимулювання роботодавців у цьому напрямі. Статтями 26, 27 зазначеного Закону, Порядком компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим Постановою КМУ від 15.04.2013 №347 впроваджено механізм 100% компенсації роботодавцям витрат у сумі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Компенсацію єдиного соціального внеску за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття можуть щомісячно протягом року отримувати роботодавці, які працевлаштовують на нові робочі місця осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно зі ст.241 Закону України "Про зайнятість населення"  та Порядком здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою КМУ від 08.09.2015 №696 передбачена можливість компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, у тому числі осіб з інвалідністю.

Більш детальну інформацію з питань працевлаштування інвалідів, що перебувають на обліку у Краматорському міському центрі зайнятості, роботодавці можуть отримати у каб. №№19, 21 або за тел.: 6-14-74, 6-07-58.

1 1 1 1 1 2 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.Добавить комментарий

top5

Погода:

3°C
Краматорск

Влажность 68%

Ветер 9 м/с

Давление 754 мм

Курс валют НБУ на 24.02.2020:

RUB 10 RUB 3.7817
EUR 100 EUR 2774.9041
USD 100 USD 2514.4111
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта