Житлові субсидії. Верифікація достовірності інформації наданої мешканцями Краматорська

subsidii

Житлові субсидії. Верифікація достовірності наданої інформації 

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №136 «Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів» процедура верифікації достовірності інформації, поданої громадянами для надання субсидії, здійснюється шляхом обміну інформацією Міністерством фінансів України з управліннями на містах.

Верифікація — комплекс заходів із збору та порівняння інформації, що надходить від міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Національного банку, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, підприємств, установ і організацій, банків та інших фінансових установ незалежно від форми власності, з інформацією, отриманою від фізичних осіб під час призначення, нарахування та/або виплати (самостійно або із залученням третіх осіб) усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — державні виплати), яку подають розпорядники бюджетних коштів, інші органи, що здійснюють виплати за рахунок коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, на письмовий запит Міністерству фінансів України одноразово або періодично.

Відповідно до зазначеного Порядку Міністерство фінансів здійснює верифікацію даних про одержувачів виплат, одержаних з різних джерел. За процедурою верифікації надаються персональні дані тих осіб, по яким встановлені порушення.

У разі нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, призначених на сім’ю або домогосподарство, інформація подається щодо кожного члена сім’ї або домогосподарства.

Відповідальність за повноту та правильність наданої інформації та за своєчасність її надання покладено на заявника.

Міністерством фінансів України для перевірки достовірності інформації надаються по захищеним каналам зв’язку файли:

  1. Про встановлені одинакові записи з персональними даними осіб, яким призначено житлові субсидії, за різними адресами, тобто одна й та сама особа встановлена як отримувач субсидії або входить до членів сім’ї, яка користується субсидією, в нашому місті та в іншому регіоні України. Тому, у разі зміни складу сім’ї (прописки або виписки особи, народження, смерть, одруження, розлучення) інформацію необхідно протягом місяця надавати до управління та у наступному після зміни складу сім’ї місяці надати нову заяву про призначення субсидії.
  2. Про здійснення купівлі автомобілів та нерухомості на суму понад 50 тис. грн.

У зв’язку з надходженням інформації про здійснення факту купівлі для з’ясування суми управління запрошує заявників для уточнення даних. Просимо отримувачів субсидії своєчасно звертатись до управління для прискорення поновлення субсидії чи вирішення питання погашення встановленої переплати у зв’язку з несвоєчасним інформуванням про факт купівлі на суму понад 50тис.грн.

  1. Про невідповідність у персональних даних та документах, що посвідчують особу.

Несвоєчасне повідомлення про зміну документа, що посвідчує особу (новий паспорт, свідоцтво про народження, зміна прізвища для дорослих та дітей) є підставою для припинення субсидії у зв’язку з недостовірними даними. Оскільки з 01.01.2019 року впроваджена монетизація житлових субсидій, тому персональні дані, надані у заяві, повинні відповідати чинним документам. Наголошуємо на невідкладній необхідності надавати управлінню інформацію про зміну документів на дорослих та дітей. Крім органів соціального захисту населення, інформацію про зміну документів необхідно надавати Державній податковій інспекції, а пенсіонерам - і до Пенсійного фонду.

Особам, по яким встановлені порушення, припиняється надання субсидії до з’ясування обставин.

За фактом встановлення надання заявником недостовірної інформації або несвоєчасного інформування про зміни управлінням проводитиметься робота щодо розрахунку надміру отриманої державної допомоги та визначення шляхів повернення заявником бюджетних коштів.

Таким чином, у разі отримання державної підтримки у вигляді житлової субсидії Вам необхідно розуміти, що Ваша задача, в свою чергу, відповідально ставитися:

- до надання достовірної та повної інформації, необхідної для її призначення,

- до дотримання термінів (30 днів) надання інформації про зміни, які відбуваються у Вашій сім’ї у період отримання субсидії.

Саме отримувач житлової субсидії несе відповідальність за недотримання цих вимог і має, у разі встановлення факту надання неповної/недостовірної інформації або ненадання інформації про зміни у встановлені терміни, погасити переплату бюджетних коштів.

Протягом 2019 року управлінням встановлено понад 400 випадків надання недостовірної інформації або ненадання інформації про зміни у встановлені терміни. Сума переплати бюджетних коштів залежить від розміру отриманої субсидії і коливається від кількох сотень гривень до десятків тисяч у кожному випадку індивідуально.

За більш детальною консультацією звертатись за адресою: вул. Героїв Небесної Сотні, 23, телефон «гарячої лінії» управління з питань надання житлових субсидій 095 59 79 103.

Інформація надана Управлінням праці та соціального захисту населення.

1 1 1 1 1 5 голосов

Подписывайтесь на наш Telegram канал и  Instagram, чтобы знать важные новости первыми.  Также Вы можете следить за последними событиями города и региона на нашей странице в Facebook.Добавить комментарий

top5

Погода:

7°C
Краматорск

Влажность 75%

Ветер 6 м/с

Давление 764 мм

Курс валют НБУ на 17.02.2020:

RUB 10 RUB 3.7817
EUR 100 EUR 2774.9041
USD 100 USD 2514.4111
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта