В Краматорске и. о. министра здравоохранения Украины рассказала о медицинской реформе

kramatorsk suprun

Сегодня, 13 августа, Краматорск с рабочим визитом посетила  и. о. министра здравоохранения Украины Ульяна Супрун. Она провела встречу с медиками области и дала пресс-конференцию для СМИ.

Ульяна Супрун похвалила Донецкую область за большое количество подписанных с пациентами деклараций. По словам чиновницы, наша область занимает 6 место среди других областей Украины.

Всего в Донецкой области 33 Центра первичной медико-санитарной помощи. 9 ЦПМСП уже подписали договоры с Национальной службой здоровья Украины и теперь получают больше средств по новой модели финансирования. Так, например, ЦПМСП г. Селидово получил в два раза больше денег, чем до подписания договора с НСЗУ. И теперь сотрудники Центра получают более высокую зарплату.

Также Ульяна Супрун отметила высокий уровень оказания онкологической помощи в регионе. Из проблем, над которыми стоило бы поработать, и. о. министра озвучила неудовлетворительное состояние дорог.

Глава облгосадминистрации Александр Куць поблагодарил Удьяну Супрун за визит и высокую оценку работы обладминистрации в сфере здравоохранения, и сказал, что власти области будут работать и в дальнейшем над улучшением работы медиков и условий пребывания пациентов.

После официальной части и. о. министра здравоохранения Украины ответила на вопросы журналистов. Озвучим наиболее важные из них.

— Когда начнется реформа вторичного уровня оказания медпомощи населению и что нас ждет?

— Багато людей бояться змін. Це ми вже пережили на первинній ланці, і це є нормальним процесом. І ми вже зрозуміли, що зміни спрацювали. Наступного року заплановано у деяких областях пілотно оплата аналізів і інших обстежень на первинному рівні за направленнями сімейних лікарів, щоб зрозуміти, які саме аналізи більш потрібні.

Лікарні, у яких буде здійснюватися спеціалізована допомога, повинні пройти такий же шлях автономізації, як і лікарні первинного рівня, повинні стати некомерційними підприємствами.  Надання медичних послуг буде здійснюватися по тарифах, по захворюваннях. Не буде так, як зараз, що коли ви приходите до лікарні, потрібно купувати окремо ліки і окремо матеріали, окремо оплачувати роботу лікарів та медсестер. Це все  буде в одному, єдиному тарифі на послугу. Перехід на оплату послуги, на державну страховку, яка буде платити за пацієнтів, коли вони захворіли, це є цивілізований спосіб, щоб ми мали те фінансування, яке потрібно для кожного.

Ми не йдемо в магазин і не купуємо окремо пляшку, кришку і воду. Так само і тут, медичні послуги будуть оплачуватися по єдиним по всій країні тарифам. З 2020 року ми перейдемо на таке фінансування в амбулаторно-спеціалізованій медицині і госпіталазації.

— Підтримка людей з органними захворюваннями.

— В Україні ведеться робота по створенню реєстру пацієнтів з орфанними захворюваннями, подивитися по кожному пацієнту, які в нього потреби і мати окрему програму фінансування лікування таких пацієнтів. Вони потребують не тільки ліки, а й специфічне харчування. Є різні моделі роботи з таким пацієнтами, і ми зараз обговорюємо, яку модель повинна прийняти Україна.

Ми повинні виділяти кошти на таких пацієнтів тоді, коли вони їх потребують, а не закладати їх на початку року або наприкінці, не знаючи точно, скільки і кому буде потрібно. Якщо дитина з орфанним захворюванням народжується у середині року, то вона має отримувати кошти на своє лікування, а не бути обмеженою бюджетним кодексом чи ще чимось.

Всього одна третина всіх коштів, що ідуть на державні закупівлі, витрачається на орфанні захворювання. Це дуже дорогі ліки, і ми розуміємо, що без них більшості пацієнтів просто не вижити. До 2014 року держава виділяла дуже мало коштів на орфанні захворювання, зараз ситуація покращилася. Ми також співпрацюємо з благодійними фондами та організаціями.

— Що нам чекати від реформи екстреної медичної допомоги, що це дасть українцям?

— Перш за все, ми не змінюємо екстрену, у тому сенсі, що її не буде. У нас зараз 80% викликів — це непрофільні виклики. Зараз ми завершуємо оцінку роботи швидкої, наші експерти їздили з працівниками швидкої та побачили всі потреби. В нас є така проблема, що екстренною допомогою користуються як виїздним сімейним лікарем. Тому нам потрібно прибрати непрофільні виклики і створити службу невідкладних станів, яка б допомагала пацієнтам, що не потребують екстреної допомоги.

Також ми плануємо підвищити рівень кваліфікації працівників, що працюють у екстреній медичній допомозі. Плануємо перейти на службу, де є парамедики, екстрені медичні техніки та водіїї, які зможуть допомогти в екстреній ситуації.

Також буде змінено повністю обладнання, машини. Важливим шагом є створення єдиної диспетчерської по всій країні. Це не означає, що ми не будемо мати обласних диспетчерських, але вони будуть один з іншим співпрацювати. І ми впроваджуємо нову професію — диспетчер екстреної медичної допомоги. Це людина, яка буде вміти працювати в єдиному диспетчерському просторі. Також наша задача — підвищення зарплат.

Тобто головні шаги — щоб машина швидкої приїжджала на виклик за 10 хвилин, щоб рівень надання допомоги був набагато вищий, щоб була покращена кваліфікація співробітників швидкої та оновленне обладнання.

Наталья Аленькова

1 1 1 1 1 0 голосов

Добавить комментарий

top5
Среднемесячная зарплата в Краматорске 10055 грн. А сколько получаете вы?

Погода:

22°C
Краматорск

Влажность 60%

Ветер 5 м/с

Давление 767 мм

Курс валют НБУ на 25.06.2019:

RUB 10 RUB 4.1633
EUR 100 EUR 2984.2254
USD 100 USD 2619.1201
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта