За лекарства в стационарах Краматорска больше платить не надо

stashionar

Минздрав презентовал новое мобильное приложение для украинцев, благодаря которому можно существенно сократить свои затраты на лечение в стационаре и не платить за лекарства денег больше, чем реально требуется, утверждают чиновники.

Дело в том, что не так давно был принят новый Национальный перечень лекарственных средств, куда вошло 427 наименований действующего вещества лекарственных средств. Теперь медучреждения обязаны в первую очередь закупать препараты из Нацперечня и лечить этими лекарствами людей в стационарах бесплатно. А если пациент захочет пролечиться с использованием более дорогого аналога, то тогда он приобретает его уже за свой счет.  

liki kontrol

С помощью мобильного приложения «Ліки Контроль» пациенты могут в любое время узнать, есть ли назначенный ему препарат в Национальном перечне лекарственных средств. Кроме этого, можно узнать и другую полезную информацию. Подробную инструкцию о том, как пользоваться мобильным приложением «Ліки Контроль» разместила на своей страничке в Фейсбуке и. о. министра здравоохранения Украины Ульяна Супрун. Предлагаем ознакомиться с этой информацией нашим читателям.

«Чи ви та ваші близькі знаєте, що не повинні платити за всі ліки, які вам виписують під час лікування на стаціонарі?

В країні діє Національний перелік лікарських засобів - список ліків, які лікарні мають закуповувати обов'язково. До Нацпереліку входить обмежена кількість препаратів - а саме 427 діючих речовин від найбільш поширених хвороб та станів. Це зроблено для того, щоб у лікарнях завжди були ліки, яких найчастіше потребують українці - у повному обсязі та до кінця курсу лікування.

Є зручний інструмент, який допоможе дізнатися, чи можна в лікарні безоплатно отримати ліки, які вам виписали. Це мобільний додаток “Ліки Контроль”.

  • Встановіть його на смартфон (за цим посиланням: https://goo.gl/HSyWrf).
  • Введіть у пошук в розділі “Пошук аналогів” МНН препарату. Це назва діючої речовини, яку зазвичай пишуть на упаковці ліків під торговорю назвою. Наприклад, у антибіотика діюча речовина може бути амоксицилін, у протигрибкового - клотримазол, а у препарату від раку крові - іматиніб.
  • Якщо після цього побачите біля назви ліків позначку "Нацперелік" - це означатиме, що вони закуповуються за ваші податки. Ви вже їх оплатили та маєте право отримати безоплатно в лікарні!

А щоб перевірити, чи наявний препарат саме у вашій лікарні, перейдіть у додатку за цим посиланням https://eliky.in.ua.

liki kontrol.png2

Крім того, у додатку “Ліки Контроль” можна перевірити:

- чи входять потрібні пацієнту препарати у програму "Доступні ліки" (детальніше про програму moz.gov.ua/dostupni-liki);
- знайти дешевші, проте настільки ж ефективні аналоги ліків;
- ознайомитися з офіційними інструкціями застосування препаратів;
- на предмет підробки.

З Нацпереліком можна ознайомитися на сайті: natsperelik.com.ua. Найближчим часом у лікарнях також з’являться інформаційні плакати», — написала Ульяна Супрун.

1 1 1 1 1 0 голосов

Добавить комментарий

Защитный код Обновить

top5

Ничего не найдено!

Погода:

4°C
Краматорск

Влажность 90%

Ветер 6 м/с

Давление 759 мм

Курс валют НБУ на 20.02.2019:

RUB 10 RUB 4.1131
EUR 100 EUR 3072.2714
USD 100 USD 2708.7563
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта