09:34 / 19.01.2019
292

У Краматорську проходить вернісаж «Діло майстра величає»

vernisagh

18 квітня в приміщенні Художнього музею розпочав свою роботу щорічний обласний вернісаж ужиткового та образотворчого мистецтва «Діло майстра величає». Представлені роботи в різних техніках 12 майстрів традиційного народного, сучасного декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва з Краматорська, Бахмуту, Покровського, Добропільського та Бахмутського районів.

vernisagh.jpg9

Відвідувачі музею не залишаться байдужими до шкатулок, керамічних композицій з квітами, топіарію, українського віночка, ляльки на чайник, виготовлених Тертичною Ольгою  (с. Покровське Бахмутського р-ну), яка виконує свої доробки, вміло поєднуючи техніку канзаші з іншими видами декоративно-прикладної творчості.

vernisagh.jpg2

Цікавими є роботи Васильєвої Тетяни (м. Світлодарськ Бахмутського р-ну). На жаль, свого часу їй не вдалося здобути освіти художника, але здібності до малювання підштовхнули її до створення малюнків в техніці крапкової графіки, якими вона займається останні чотири роки. Так, за допомогою чорного маркеру, з’явилися роботи, присвячені природі та тваринам.

Сіверська майстриня-аматор Гура Світлана освоїла цікаві та своєрідні види сучасного декоративно-прикладного мистецтва, як топіарії, композиції з кави та соломки, але перевагу надає такому традиційному виду народної творчості, як ляльки-мотанки. Тому більшість її робіт складають саме вони: ляльки- берегині, зернянки, лелеки та коники. А інформативна композиція «Масляна сім днів гуляє» розкриває традиції Масляної, та нікого не залишає байдужим.

vernisagh.jpg6

Колеснікова Анастасія (с.Новолуганське Бахмутського р-ну) володіє технікою виконання робіт багатопланового характеру: бісероплетіння, вишивка бісером, декупаж, в’язання гачком, робота з фоаміраном, доробки зі шпагату та з атласних стрічок. Анастасія знаходиться в постійному пошуку нових ідей, створюючи різноманітні композиції.

vernisagh.jpg8

За плечима Косик Анастасія (м. Краматорськ) безліч перемог у різних конкурсах, фестивалях, 6 персональних виставок, участь у 2 вернісажах. Особливу увагу майстриня приділяє двом технікам: мозаїка бісером та кракле (мозаїка зі шкаралупи яєць курки, перепілки, гуски, фазана). Наставницею автора вже багато років є Тетяна Дубровіна, майстер сучасного декоративно-прикладного мистецтва Донецької області, член Міжнародного товариства  мистецтва пресованої флористики(Японія). Картини Анастасії знаходяться у приватних колекціях України (Київ, Суми, Вінниця) та Франції (Париж, Ліон).

Кузьміна Катерина (м. Краматорськ) художньою творчістю почала займатися під впливом мами Елеонори Кузьміної, члена Міжнародного товариства мистецтва пресованої флористики (Японія). У своїх творах автор протягом 10 років поєднує багато технік: арт-текстиль, аплікація стрічки, вишивка хрестиком, бісером, склярусом, ґудзиками. Роботи Катерини наповнені символізмом, кольорами та коханням.

Степанюк Марина (м. Краматорськ) - вже 15 років створює картини в техніці ошибана (пресована береста). У роботах Марини – поезія образів, яка знаходить завжди дивно-незвичайні рішення в різних композиціях. Автор щорічно бере активну участь у всіх міських виставках. та міжнародних конкурсах, де займає призові місця. З 2006 р. – член Міжнародного товариства  мистецтва пресованої флористики (Японія), з 2013 р. – член Міжнародної гільдії флористів (Південна Корея).

Шаповалова Людмила Василівна (м. Краматорськ) - майстер декоративно-прикладної творчості Донецької області вже багато років. Картини, а це переважно пейзажі та натюрморти, виконані з берести різних регіонів України. Роботи автора відрізняються реалістичністю, особливо дивує передача блиску води, виконані з матеріалу, що не має блиску по своїй природі. Багата, дбайливо відібрана надзвичайно тонка палітра природних кольорів у змозі передати самі неочікувані відтінки. Картини  Людмили Василівни прикрашають приватні колекції Канади, США, Італії, Росії, Ізраїлю.

Гайдук Марія Миколаївна (с.Криворіжжя Добропільського р-ну), сільська майстриня-аматор більш ніж 7 років займається створенням ляльок-мотанок. Весь матеріал - клаптики та тасьма, носові хусточки та намистинки. За старовинними традиціями доля ляльки швидше не іграшкова, у неї особлива місія – оберігати від лихого ока. Бо хрестик замінює всі риси обличчя. Кожна зроблена для особливого дня чи події.

Роботи Машталєр Інни (с. Лисівка Покровського р-ну) виконані у техніці канзаші з атласних стрічок (переважно прикраси для волосся) обовязково сподобаються глядачам, відвідувачам виставки. Мацько Ганна Олександрівна  (с. Маринівка Покровського р-ну) велику увагу приділяє збереженню та розвитку національно-культурних надбань, переймає досвід майстринь декоративно-ужиткового мистецтва різних регіонів України, використовує та впроваджує їх в життя. Саме тому вже понад 10 років Ганна виготовляє обрядові ляльки-мотанки, обереги. Кожна лялька має свій образ, свій характер, одягнена в костюми різних країн світу.

Неповторними є роботи Кузнецової Наталі (м. Бахмут), яка спеціалізується на валянні вовни (сухе та мокре), інтер’єрних ляльках, декоруванні приміщень, вітражному розписі. Вернісаж триватиме до 18 травня 2018 року.

vernisagh.jpg4

vernisagh.jpg5

vernisagh.jpg1

vernisagh.jpg7

vernisagh.jpg3

Матеріал наданий Донецьким обласним науково-методичном центром культури.

1 1 1 1 1 0 голосов

Добавить комментарий

Защитный код Обновить

top5
Изучаете ли вы этикетки пищевых продуктов, прежде чем их приобрести?

Погода:

-6°C
Краматорск

Влажность 92%

Ветер 4 м/с

Давление 763 мм

Курс валют НБУ на 21.01.2019:

RUB 10 RUB 4.2184
EUR 100 EUR 3190.3745
USD 100 USD 2798.0832
© 2019 ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ. Все права защищены.
X to top

Войдите через социальные сети или зарегистрируйтесь

Регистрируясь на сайте Вы автоматически соглашаетесь с правилами сайта