Єдиний державний реєстр домашніх тварин: навіщо його створюють

400061529 653828376928365 4173118133279900887 n
Кабінет Міністрів України 3 листопада 2023 року ухвалив постанову, яка передбачає створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин — собак та котів, інформує департамент агропромислового розвитку та земельних ресурсів ДонОДА.


"Реалізація Єдиної державної системи реєстрації та ідентифікації домашніх тварин була потребою, яку підтримували зоозахисні організації та ветеринарні асоціації.
З 2015 року в Україні діє закон, який передбачає обов’язкову реєстрацію й ідентифікацію обмеженого переліку сільськогосподарських тварин, серед яких – велика рогата худоба, коні, свині, вівці.
На теперішній час проводиться робота щодо розробки та впровадження Єдиної державної системи реєстрації та ідентифікації домашніх тварин.
Метою впровадження реєстру є створення комплексу заходів для безпеки та добробуту тварин та їх власників, дасть змогу інформувати про загублених та знайдених тварин, фіксувати проведення планових вакцинацій.
Запровадження такого реєстру є кроком у боротьбі зі сказом, так як облік тварин дає можливість державі формувати та планувати безкоштовні заходи з профілактики сказу, а саме це щорічна вакцинація, які здійснюється державним лікарнями.
Реєстрація тварин буде безплатною. Уряд прагне, щоб усі громадяни, незалежно від фінансових можливостей, могли зареєструвати своїх домашніх улюбленців. Експериментальний проєкт є добровільним.
Після наповнення Реєстру та повноцінного запуску реєстру дані, які в ньому міститимуться, стануть основою для запуску цифрового ветеринарного паспорта в Дії. Це дасть змогу зберігати важливу інформацію про домашнього улюбленця в смартфоні замість паперових документів.
Впровадження реєстру – це важливий крок для України, яка інтегрується в європейську систему та має можливість показати зручність у веденні обліку та переміщенні тварин, використовуючи цифрові аналоги ідентифікаційних документів.
3 листопада 2023 року відбувся спільний брифінг Мінагрополітики, Міністерства цифрової трансформації України, Держпродспоживслужби стосовно розробки та впровадження Єдиної державної системи реєстрації та ідентифікації домашніх тварин.
З матеріалами брифінгу можна ознайомитися за посиланням:
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter