Володимир Філінков — легенда КІІ-ДДМА!

1000011Напередодні свого 88-річчя завершила свою багаторічну плідну працю в Академії людина-легенда – заслужений викладач, професор кафедри фізичного виховання і спорту ДДМА, кандидат наук із фізичного виховання й спорту, професор Володимир Ілліч Філінков.

У нашому виші Філінков і фізичне виховання стали синонімами. І не дивно – спорт для Володимира Ілліча не просто захоплення, а сенс життя! Академії неймовірно пощастило мати у своєму колективі таку людину, яка завзято працювала, віддавала всього себе протягом 58 років заради розбудови вишу, виховування здорових студентів і видатних спортсменів. Завдяки Володимиру Іллічу в КІІ–ДДМА створена потужна спортивна база, а спорт вийшов на високий рівень. Наші спортсмени – переможці світових, європейських і всеукраїнських змагань. А Академію завжди вважали спортивною.

Свій спортивний шлях Володимир Ілліч почав у 12-річному віці. Навчаючись у севастопольській школі, входив до збірних команд міста з п'яти видів спорту, серед яких бокс, футбол та баскетбол, був чемпіоном та призером змагань різного рівня, головою шкільної ради з фізкультури. Виконував доручення як громадський тренер, паралельно займаючись баскетболом у дитячій спортивній школі. Після закінчення школи, маючи невеликий досвід тренерської роботи та участь у змаганнях, вступив до Кримського педагогічного інституту на факультет фізичного виховання. Як згадує сам Володимир Ілліч, вибір майбутньої професії визначила одна зустріч. На першій спартакіаді Народів України, у якій брала участь його баскетбольна команда, доля звела Володимира Філінкова з його майбутнім викладачем Олександром Бурнавцевим, який і запропонував вступити до вишу. У 1960 році отримав вищу освіту за спеціалізацією «Спортивні ігри» та поїхав до Краматорська.

Свою тренерсько-викладацьку діяльність у КІІ почав у 1965 році. З вересня 1968 року і до листопада 2011-го Володимир Ілліч очолював кафедру фізичного виховання й спорту КІІ–ДДМА. Завдяки його роботі кафедра працює чітко й злагоджено. Заняття з фізичної культури проводяться для студентів усіх п'яти курсів. Студенти за станом здоров'я та фізичного розвитку розподіляються за групами: навчальна, ЛФК (фізичної реабілітації), група спортивного вдосконалення, у якій задіяні спортсмени-розрядники.

За його вмілим керівництвом у КІІ–ДДМА культивується 15 видів спорту. Серед них баскетбол, бадмінтон, футбол, чоловічий та жіночий гандбол, настільний теніс, великий теніс, аеробіка та інші. До 2003 року Володимир Ілліч був тренером з волейболу. Під його керівництвом наша команда була чемпіоном області упродовж 15 років. До речі, з 1962 до 1982 рр. очолював міську федерацію волейболу.

Володимир Ілліч завжди докладав усіх своїх сил, щоб обладнати, реконструювати й зміцнити матеріально-технічну базу ДДМА, яка визнана однією з найкращих в Донецькій області. Наразі Академія має дві великі спортивні зали, зали для занять пауерліфтингом, аеробікою, каланетикою, важкою атлетикою, фізкультурно-оздоровчій комплекс (ФОК), тренажерні зали, фітнес-центр, футбольний майданчик, три гандбольних спортивних майданчика, гімнастичний майданчик з тренажерним обладнанням, майданчики для баскетболу і пляжного волейболу. Крім того є унікальна спортивна споруда – скеледром ДДМА. Там створено рельєф, що дозволяє вдосконалювати техніку скелелазіння. У кожному з трьох гуртожитків є спортивна кімната. Також в активі є два спортивні табори: «Промінь» у районі Щурового та «Тиша» у Святогірську.

Це не просто споруди, адже вони задумувались і створювались під якісь спортивні проєкти і заходи, які забезпечують збільшення масовості фізкультури у виші і в підсумку формують здоровий образу життя. А в кожному заході Володимир Філінков уміло розставляє акценти, завдяки яким проєкт стає незвичайним. Згадаємо тільки кілька заходів, які проходять завдячуючи Володимиру Іллічу. Це – «Спортивне свято» під час щорічного «Дня Академії», змагання на Кубок декана, спортивно-художній конкурс «Вперед, гуртожиток», спартакіада «Здоров’я» серед викладачів та співробітників ДДМА, спартакіади серед збірних команд факультетів та гуртожитків, ряд міських спортивних змагань і багато інших.

Великий внесок зроблений для підвищення рівня методичного забезпечення кафедри та навчального процесу. А особистий творчий доробок Володимира Філінкова складає понад 300 наукових статей, монографій, посібників і брошур. Як результат – нагородження двічі знаком «Відмінник освіти», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю та величезний внесок у розвиток фізичної культури і спорту серед студентської молоді, відзнакою «Почесний працівник фізичної культури і спорту України», переможець у конкурсі «Заслужений викладач ДДМА», «Почесний професор ДДМА». З 1990 до 1995 рр. – депутат Краматорської міської ради, голова депутатської комісії з питань фізичної культури й спорту. З 2009 року – дійсний член Української академії економіки й кібернетики.

Але за всіма званнями й посадами стоїть, перш за все, жива, доброзичлива і, безумовно, талановита людина. Важко знайти керівника, який би так дбав про своїх учнів і викладачів, про добробут рідного вишу й кафедри. А скільки майстрів спорту й талановитих хлопців і дівчат він виховав! Усі імена і досягнення наших видатних спортсменів дбайливо внесені до музею спортивної слави ДДМА.

Протягом усієї своєї роботи Володимир Ілліч вів активну пропаганду принципу «У здоровому тілі здоровий дух!», прищеплював любов до спорту, а з ним і вміння перемагати і спрямовано йти до поставленої мети. Ці якості допомогли багатьом нашим випускникам досягти значущого статусу в житті. Серед них – ректор ДДМА Віктор Ковальов, декан факультету економіки і менеджменту Євгеній Мироненко, директор НВП «Донмет» Володимир Сергієнко, директор «КЗМК» Валерій Шевченко, заст. директора з виробництва металообладнання ПрАТ «НКМЗ» Євгеній Козлов та інші.

Зазначимо, що Володимир Ілліч не тільки талановитий керівник, але також і талановитий поет, що характеризує його як украй різноманітну людину. Його вірші увійшли до літературно-художнього журналу ДДМА «Альманах муз» (№3).

Звичайно, як і всіх феноменальних людей, його неоднозначно сприймали, бо Володимир Ілліч завжди ставив на передній план служіння Академії і всі його вчинки визначалися саме цим. Як зазначив його випускник: «Коли був студентом – не оцінив. Думав – які лекції з фізичного виховання? Таке враження, що не КІІ, а КІФ – Краматорський інститут фізкультури! А «Боксер» у другому корпусі? Скільки жартів на цю тему було! Не одне покоління студентів відточували свою дотепність про цього Боксера. Але все це дрібниці. Тільки зараз розумієш – думав Володимир Ілліч про нас, молодих безтямків, про наше здоров'я! Він сам є прикладом – у його роки так добре зберігся, тверезо міркує, усе пам'ятає! Багато зробив для інституту. Віват, Філінков! Дякуємо за все, що Ви зробили і дай Бог Вам здоров'я!».

Колектив Академії щиро Дякує Володимиру Іллічу за величезний внесок у розбудову вишу, створення умов для розвитку фізкультури і спорту в КІІ-ДДМА, а також сприяння в підготовці й особистій участі в підготовці спортсменів вищого рівня. Бажаємо міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля й надалі буде прихильною, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

Джерело: ДДМА, офіційний сайт.

1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter