З чого складається платіж за воду у Краматорську і що таке абонплата

iz pod krana 850x450
Краматорська міська рада на своєму офіційному сайті надала пояснення, щодо оплати послуг за водопостачання та водовідведення. 

З чого складається платіж за воду?

Плата за послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за індивідуальним договором, що є публічним договором приєднання, складається з:

 • плати за воду, що розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів (встановлених НКРЕКП) та обсягу використаної води;
 • плати за абонентське обслуговування.

Що таке плата за абонентське обслуговування?

Це щомісячний фіксований платіж, який є однією із складових частин оплати комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги та який Споживач повинен сплачувати незалежно від обсягу спожитих послуг згідно діючого законодавства.

Що входить до абонентської плати, із чого вона складається?

Плата за абонентське обслуговування включає в себе витрати Виконавця, які пов’язані з виконанням обслуговування споживачів та реалізацією послуг по централізованому водопостачання та централізованому водовідведенню, саме:

 • веденням бази обліку споживачів;
 • прийом та адміністрування платежів за надані послуги;
 • контроль за технічним станом та експлуатацією вузлів комерційного обліку;
 • реєстрація приладів обліку та перевірки технічного стану мереж у споживачів, наявність пломб на приладах обліку, зняття показників, контроль за дотриманням термінів повірки та відповідності калібрів лічильників;
 • звірка розрахунків та проведення роботи зі споживачами – боржниками щодо оплати ними заборгованості за надані послуги, а у разі потреби відключення (припинення) від мереж централізованого водопостачання та водовідведення;- обстеження рівня благоустрою та кількості проживаючих осіб у квартирах, де відсутні прилади обліку води, щодо відповідності застосування нормативів (норм) споживання);
 • виявлення самовільних підключень, несанкціонованого відбору води та скиду стоків, оформлення актів та застосування відповідних штрафних санкцій;
 • вручення приписів, повідомлень, попереджень та рахунків за надані послуги;
 • ведення документації щодо об’єктів водоспоживання та водовідведення абонентів і накопичення інформації про засоби обліку та забезпечення її збереження;
 • проведення обстеження внутрішньо-будинкових систем водопостачання та водовідведення з управителями багатоквартирних будинків на предмет наявності витоків в мережах, самовільного підключення споживачів чи без облікового користування послугами;
 • обмін інформацією з банками та фінансовими установами, з якими заключні договори на прийом платежів від споживачів для спрощення порядку оплати;
 • забезпечення роботи по інформуванню споживачів через офіційний сайт підприємства, особистий кабінет, підтримка VIBER боту, Telegram чат-боту, та сторінки КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» в Fasebook;
 • розгляд скарг, звернень та претензій, які надходять від споживачів, консультування та ділове листування з усіх питань, що стосуються розрахунків за надані послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Державним регулятором всі ці витрати виключені з тарифів та виведені до абонентської плати.

Який розмір абонентської плати, хто його встановлює?

Розмір плати за абонентське обслуговування не може перевищувати граничний, який визначається згідно постанови Кабінету Міністрів України №808 від 21.08.2019 року в редакції від 07.09.2021 року, та станом на 01.12.2022року для Виконавців послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення становить 38,07 грн. по кожній послузі окремо.

КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» наказом по підприємству від 29.12.2021 встановив розмір плати за абонентське обслуговування із розрахунку на одного абонента/місяць, в залежності від умов водоспоживання на рівні:

1) за наявності будинкового лічильника (вузла комерційного обліку) води:

 • –на послугу з централізованого водопостачання для мешканців багатоквартирних будинків – 18,97 грн. на місяць;
 • на послугу з централізованого водовідведення – 14,68 грн. на місяць.

2) без будинкового лічильника (вузла комерційного обліку) води для мешканців багатоквартирних будинків:

 • на послугу з централізованого водопостачання – 17,03 грн. на місяць;
 • на послугу з централізованого водовідведення – 12,74 грн. на місяць.

3) для мешканців приватних будинків:

 • на послугу з централізованого водопостачання – 10,91 грн. на місяць;
 • на послугу з централізованого водовідведення (при наявності послуги) – 6,97 грн. на місяць.

Таким чином, для споживачів, які отримують послугу централізованого водопостачання та водовідведення, загальний розмір плати за абонентське обслуговування становитиме:

У багатоквартирних будинках:

 • з будинковим лічильником – 33,65 грн.
 • без будинкового лічильника – 29,77 грн.

У приватному секторі:

 • вода + стоки – 17,88 грн.
 • вода – 10,91 грн.

Коли застосовується плата за абонентське обслуговування?

 • Плата за абонентське обслуговування застосовується в залежності від обраної моделі договірних відносин: Індивідуальний або Колективний (з колективним споживачем) договір.
 • Абонентська плата застосовується обов’язково, якщо Споживач приєднаний до мереж централізованого водопостачання та водовідведення і знаходиться із Водоканалом у прямих взаємовідносинах (сплачує за послугу безпосередньо Водоканалу), що відповідає індивідуальній моделі договірних відносин, яка законом встановлена за замовчуванням.
 • Проте, у разі прийняття співвласниками багатоквартирного будинку рішення про укладення колективного договору – зняття показань, розподіл обсягів спожитих у будинку послуг, формування та виставлення рахунків споживачам здійснює ОСББ, управитель або інша уповноважена особа, із якою укладено договір, а обслуговування вузла комерційного обліку, його ремонт та заміна здійснюватиметься за рахунок власників. У цьому випадку плата за абонентське обслуговування мешканцям такого будинку не нараховується.

Як оплачувати за абонентське обслуговування?

Споживач щомісяця, на підставі виставленого рахунку, вносить однією сумою плату Виконавцю комунальної послуги, яка складається з:- плати за спожиті обсяги комунальної послуги згідно встановлених тарифів; – плати за абонентське обслуговування.

Коли плата за абонентське обслуговування не нараховується та чи можливо відмовитись від неї?

Плата за абонентське обслуговування може не нараховуватись водоканалом у таких випадках:

1) споживачам з колективними договорами про надання комунальних послуг;

2) у разі відмови споживача від користування послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і від’єднання від мереж за його письмовою заявою.

Плата за абонентське обслуговування нараховується лише у м. Краматорськ?

Ні. Плата за абонентське обслуговування встановлена Законом України “Про житлово-комунальні послуги” та поширюються на всю територію України.

Чи має право споживач на перерахунок у разі не використання води за адресою реєстрації?

Згідно ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на неоплату вартості комунальних послуг у разі їх невикористання за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні за умови документального підтвердження.

Тобто споживач, за адресою реєстрація якого, відсутній індивідуальний прилад обліку з метою виконання перерахунку та подальшого не нарахування послуги має надати заяву та копію довідки ВПО (усіх відсутніх членів сім’ї на електронну адресу абонентного відділу підприємства kppkw2022abon@gmail.com або переслати відповідні документи через месенджер Viber за телефонами: (066)614-92-33, (095)497-80-93.

Споживач, за адресою якого встановлений індивідуальний прилад обліку у разі фактичного не проживання з метою не нарахування за воду повинен надати інформацію про встановлення статусу ВПО або щомісяця надавати дані за показниками індивідуальних приладів обліку.

Споживач фактично не проживає за місцем реєстрації, евакуювався, має статус ВПО за що він повинен платити?

У разі не проживання споживача за місцем реєстрації та надання заяви (звернення) відповідного документу (копії довідки ВПО) нарахування за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення будуть припинені на визначений термін. Але плата за абонентське обслуговування буде нарахована у фіксованому розмірі на один особистий рахунок щомісяця, яка не залежить від кількості зареєстрованих осіб чи обсягу використаної споживачем питної води. Факт не проживання споживача не є підставою для припинення нарахування абонентної плати.

Як можна передати дані за показниками індивідуального приладу обліку?

 • мобільні телефони (063)519-18-07, (097)692-06-94, (098)814-82-60, (050)815-31-90, (073)498-56-78;
 • VIBER: чат-бот – viber://pa?chatURI=kramvoda;
 • Telegram чат-бот – kr_voda_bot;
 • особистий кабінет: https://kabinet.kramvoda.com;
 • VIBER (066)614-92-33, (095)497-80-93 (тільки текстові повідомлення).

Споживач надає показники приладів обліку, а йому надходять у квитанції інші показники, чому?

Відповідно до Методики № 315 розподіл між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг здійснюється на підставі визначених на розрахункову дату споживання (фактичних, розрахункових або скоригованих (приведених)) обсягів комунальних послуг за відповідних розрахунковий період. Розрахунковою датою є останній день місяця. Розрахунковий період з першого по останній день місяця.

Тобто, у разі, якщо дата фактичного зняття (передачі, надання) показань вузлів розподільного обліку відрізняється від дати закінчення розрахункового періоду, то до розподілу приймається скориговане (приведене) споживання за питну воду на кінцеву дату розрахункового періоду. Для цього КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» коригує (приводить) споживання розрахунковим методом, а саме: визначаються сума фактичного споживання на дату зняття показань вузла розподільчого обліку та додавання середньодобового споживання на кількість днів від дати зняття показань до закінчення розрахункового періоду. З метою нарахування обсягів використаної води відповідно до фактичних а не скоригованих показників необхідно передавити дані за показниками індивідуальних приладів обліку в останній передостанній день місяця.

Де може споживач отримати детальну інформацію про нарахування за воду за особистим рахунком?

Вся інформація по особовому рахунку споживача щомісяця оновлюється в «особистому кабінеті споживача» на сайті КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» https://kabinet.kramvoda.com.

 • Картка абонента (номер особового рахунку, кількість мешканців, наявність пільг);
 • Інформація по пільзі (при наявності);
 • Платежі по особовому рахунку (дата, сума оплати за особовим рахунком);
 • Прилади обліку (марка лічильника, місце встановлення, термін повірки);
 • Введення показників (надання показників приладів обліку);
 • Обіг по особовому рахунку (інформація про суму боргу/переплати, нарахувань, оплати за останній рік);
 • Нарахування по особовому рахунку (деталізована інформація про нарахування за послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, плати за абонентське обслуговування)
 • Оплати послуги (можливість оплати послуги за посиланням)
 • Історія підключень.

 
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter