Краматорськ отримав найважчий бюджет за останні 10 років

325210116 886137612814548 5018369147436248922 n
 
22 грудня керівник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко підписав Розпорядження про затвердження міського бюджету Краматорської громади на 2023 рік. Цей бюджет військового часу буде найменшим й найскладнішим за останні кілька десятків років, розповіли в Центрі громадського контролю Дій Краматорськ. 
 
Планується, що надходження міського бюджету у 2023 році будуть складати 759 мільйонів гривень. Для порівняння, на 2022 рок надходження планувалися у сумі понад 2 мільярдів гривень. При цьому, 91% надходжень до бюджету наступного року планується отримати від податку на доходи фізичних осіб – приблизно 690 мільйонів гривень. На 2022 рік обсяг надходжень від цього податку планувався майже в 2 рази більше. Ще понад 45 мільйонів гривень місто планує отримати за рахунок єдиного податку від суб'єктів малого бізнесу.
 
Втім, ця сума міських доходів не є остаточною бо Міністерство освіти до цього часу не визначило розмір освітньої субвенції яка залежить від кількості учнів, які навчаються у кожній конкретній громаді. В свою чергу у минулому році розрахунковий розмір цієї субвенції становив 340 мільйонів гривень.
 
Традиційно бюджет Краматорська 2023 року буде бездефіцитним. Більш того, зараз передбачено профіцит у розмірі майже 22 мільйона гривень.
 
Найбільшою статтею видатків у 2023 році стане житлово-комунальне господарство – на нього буде спрямовано 179 мільйонів гривень що становить майже чверть всіх міських видатків. З цієї суми 55 мільйонів піде на благоустрій території міста (прибирання, покоси трави, висадка квітників та ремонтні роботи на вулицях міста). У бюджеті минулого року на ці витрати закладалося понад 96 мільйонів гривень.
 
Понад 27 мільйонів планується прямувати на утримання водопровідних мереж та ще 32 мільйона буде витрачено на компенсацію різниці між комунальними тарифами та фактичними витратами постачальників комунальних послуг. Окремо передбачена суму у 11 мільйонів гривень на фінансову підтримку оплатного КП "Донецьктеплокомуненерго" до складу якого входить одна з теплопостачаючих організацій Краматорська – КМРТС. Також у міському бюджеті передбачено майже 7 мільйонів гривень на обслуговування лізингового договору з "ПриватБанком", відповідно до якого місто у 2018 році придбало 10 тролейбусів з автономним ходом.
 
Другою за розміром статтею витрат стане освіта – на її фінансування закладено 162 мільйона гривень. Наголосимо, що це без освітньої субвенції, за рахунок якої має фінансуватися середня освіта й розмір якою на час ухвалення бюджету ще не було затверджено. З цих коштів 87 мільйонів піде на фінансування дошкільної освіти, 46 мільйонів на шкільну освіту та ще майже 6 мільйонів на позашкільну освіту. При цьому 57% бюджету управління освіти становлять видатки на виплату заробітної платні та ще 22% - видатки на комунальні послуги.
 
На систему охорони здоров'я планується витратити майже 40 мільйонів гривень. Втім, варто пам'ятати, що більша частина фінансування цієї сфери відбувається через договори медичних установ міста з Національною службою охорони здоров'я за програмою медичних гарантій. З міського бюджету ця сфера лише отримує фінансову підтримку пріоритетних направлень або отримує гроші на розвиток. З запланованих на поточний рік грошей 20 мільйонів піде на фінансування стаціонарної допомоги та ще 6,7 мільйонів на фінансування первинної ланки.
На соціальний захист населення в 2023 році планується витратити 79 мільйонів гривень. З них 25 мільйонів піде на забезпечення безкоштовного проїзду в електротранспорті та ще 8,4 мільйони – на компенсацію автоперевізникам.
 
Управління з гуманітарних питань у цьому році отримує 56,7 мільйона гривень. З них 21 мільйон піде на фінансування шкіл мистецтв та по 7 мільйонів отримають міські бібліотеки та клуби.
Фінансування міського спорту у 2023 році буде коштувати бюджету 13,5 мільйонів гривень. З них 5,6 мільйона піде на утримання спортивних шкіл, 2 мільйона – на забезпечення спортивних споруд та ще 3,6 мільйона на утримання спорту високих досягнень.
 
Крім того, планується, що в поточному році з бюджету міста 51,5 мільйона гривень буде спрямовано на заходи соціально-економічного розвитку територій крім того, майже 32 мільйона буде перераховано до державного бюджету у вигляді реверсної дотації (Краматорськ, не зважаючи на війну, залишаться містом-донором для державного бюджету), 11 мільйонів буде становити субвенції з міського бюджету та ще 22 мільйона – субвенція державному бюджету на виконання програми соціально-економічного розвитку.
 
Також у міському бюджеті передбачено 4,5 мільйона гривень на фінансування міської військової адміністрації.
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter