Світлана Садова поділилася враженнями від проєкту "Lib продовження"

324720616 551912120190768 3582886151582665847 nЗ липня по грудень 2022 року керівниця шабельківської Бібліотеки ім. Тараса Шевченко Світлана Садова була учасником проєкту "Lib продовження". Вона поділилася врженнями від проєкту у Фейсбуці.

"Завдяки проєкту "LIB:ПРОДОВЖЕННЯ" благодійного фонду “Бібліотечна країна” за підтримки програми Black Sea Trust фонду German Marshall Fund та професійному навчанню бібліотеки трансформуються, як «Бібліотека – місце сили української громади».
Учасники навчання в рамках проєкту не лише дізнались про процес організації комунікаційних кампаній в громаді, а також поділилася навичками ділової комунікації, визначилисяз цінностями,з цільовою аудиторією, визначилися з тим , що можутьзробити бібліотеки для задоволення потреб своїх стейкхолдерів, прослухали корисний та цікавий цикл фахових консультацій юриста та психолога.
Націлили на проектування, як трансформувати бібліотеку своєї громади під час війни та підготувати план дій на після перемоги. А головний висновок зустрічей: бібліотекар в громаді – це фасилітатор змін що відбуваються навколо
Під час реалізації проєкту отримала можливость професійного спілкування та обміну досвідом, розглянули питання про необхідність трансформації діяльності бібліотек відповідно до нових викликів та загроз.
Впевнена, що отримані під час таких практичних зустрічей знання та натхнення допоможуть мені в найближчому майбутньому на базі своєї бібліотеки реалізувати не один проект, корисний для мешканців чи то громади Краматорська, чи навіть мешканців із різних міст України.
Змінюємося. За теорією кризових комунікацій, криза – це й нові можливості. Ніхто з нас не шукав таких рішень для трансформацій, але наше життя більше не буде таким, як до війни. І на цьому шляху до змін наш користувач – найбільший наш помічник. Будемо дослухатися до його потреб і пропонувати послуги, які ми можемо надати просто зараз.
Вереснева менторська зустріч в проєкті "LIB продовження "стала особливо корисною. Відома фасилітаторка, коуч Анна Валєнса провела заняття« Клієнтоорієнтований продукт у бібліотечній діяльності ». Визначила поняття «КЛІЄНТООРІЄНТОВАНІСТЬ» ЯК ПЕРСПЕКТИВНИЙ НАПРЯМ розвитку сучасної бібліотечної діяльності
Учасники проекту виконували практичне завдання -визначалися з продуктами для різних груп клієнтів бібліотек.
Можна зробити висновок, що у рамках культурно-просвітницької діяльності бібліотеки, надана комплексна система послуг нового рівня для задоволення потреб дійсних та потенційних клієнтів дає перспективу, що і потенційні клієнти стануть дійсними! Участь у проектній діяльності поширює можливості бібліотеки для задоволення потреб клієнтів.
Бібліотека має стати клієнтоорієнтованою сервісною системою, комунікаційним простором, що сприятиме розвитку діяльності публічної бібліотеки.
А остання зустріч стала особливо корисною. Відома фасилітаторка, коуч Анна Валенса провела тренінг «Потреби і стратегії стейкхолдерів». Усі ми добре розуміємо, що будь-який проєкт починається з визначення цільової аудиторії. Анна Валенса показала, як правильно її визначати, на які її потреби зважати та що можуть зробити бібліотеки для задоволення потреб в рамках проєкту LIB:ПРОДОВЖЕННЯ благодійного фонду “Бібліотечна країна” за підтримки програми Black Sea Trust фонду German Marshall Fund сьогодні відбулася друга стратегічна сесія «Бібліотека – місце сили української громади»
Дякую керівникам проєкту Люсьєні Шум та Тамарі Сухенко за цікаві, ефективні зустрічі.
Бібліотекарі України довели свою значущість та потужну активність у надскладних умовах.
Бібліотечні лідери та лідерки, які продовжують роботу в евакуації/переформатували свою діяльність внаслідок руйнування закладу/організували переміщення своїх бібліотечних закладів з тимчасово окупованих територій, в сірій зоні /вмотивовані лишатися та працювати в Україні,деякі працюють , не отримуючи зарплату,займаються волонтерською діяльністю. Сьогодні згенерували свої ідеї роботи бібліотек в цей буремний час стосовно реформи бібліотечної галузі.
Сучасна бібліотека, виконуючи свої основні ролі – інформаційну, просвітницьку, культурну, трансформується і розвивається разом із суспільством, а головне – ламає застарілі стереотипи. Сьогодні бібліотека стає громадським центром, місцем для спілкування, згуртування, обговорення проблем та пошуку шляхів їх вирішення
своїх стейкхолдерів.
Дякую за вчасне, корисне навчання! Дякую благодійному фонду «Бібліотечна країна» за підтримку та допомогу, спрямовану на підвищення спроможності бібліотечних закладів діяти в умовах надзвичайних обставин.
Щиро дякую команді проєкту за знання та навички! За допомогою цього проєкту ми зможемо надати додаткові можливості й ресурси для швидкого й гнучкого реагування на потреби громадянського суспільства в надзвичайних умовах. Разом зможемо більше!".
 
 
1 1 1 1 1
Если заметили ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter